Akkora paraszt vagy, hogy kiáll a szádból az eke.
A Kila Raipur Sportnapokat 1933 óta rendezik és ezek a versenyek leginkább afféle vidéki-, vagy parasztolimpiai játékoknak tekinthetők. Amint az illusztrációnak használt képek mutatják, a verseny megőrizte az olimpiai amatőrizmus szellemét (a szó minden jelentésében). Ilyen olimpiát hazánkban is könnyen tudnánk rendezni különösebb stadionépítési költségek nélkül is.
A parasztolimpia Pierre Coubertinje Inder Singh Grewal, aki a helyi mezőgazdasági munkásoknak akart versenyeket szervezni és olyan hagyományt teremtett, hogy a küzdelmeket idén már hetvenhetedszer rendezték meg.
Megnyitó ünnepség
Kila Raipur Pandzsábban van és főként szikhek lakják. Pandzsáb India északi részén terül el, jobbra Nepált, balra Pakisztánt képzeljük a térképre. Babur (Tigris), a megélhetési hódító (aki Timurt és Dzsingisz kánt is ősei közé sorolhatta), a XVI. század elején afféle családi hagyományőrzésként foglalta el az indiai szubkontinens nagy részét, beleértve Pandzsábot, és hozta létre a Mughal (vagy Mogul, perzsául Mongol) birodalmat. Ezzel közel egy időben alapította meg Nanák guru a szikh vallást, ami a hindu és iszlám tanításoktól eltérően egyenlőséget hirdet. A Mughal uralkodók viszonylagos vallásszabadságot engedtek meg, hogy valahogy össze tudják tartani a hatalmas birodalmat. A viszonylagos a szikhek számára állandó üldöztetést jelentett, de kemény ellenállással túlélték az iszlám elnyomást. A Mughal birodalom főként az iszlám szemléletet követte, nem vette át a kor tudományos és technológiai újításait és lassú bomlásnak indulva átadta hatalmát az angol gyarmatosítóknak. Pandzsáb pedig valahol a Mughal birodalom középkori világa szintjén rekedt meg.
Ez az atléta nem az olimpia lángot viszi, hanem egy verseny résztvevője.
Ebbe a világba hoz némi színt a sportesemény amin négyezren vesznek részt és a televízión több millióan néznek. A főszponzorok között a mezőgazdasági gépgyártókat, és ki mást, mint a Coca Colát találhatjuk. A fő versenyszám az ökörfogathajtás, amit az állatvédők 2012-ben sikeresen letíltattak az olimpiai programból, de a bíróság a szervezőknek adott igazat és ma már újra versenyezhetnek a sport szerelmesei. Az ökörfogathajtás fő díja 7 lakh rúpia, ami arrafelé igen szép summának számit.
Ökörfogathajtók
A többi verseny izgalmait nehéz lenne szavakba önteni, jöjjenek inkább a képek.
OK. Egy eke nem mindig elég a győzelemhez.
Foggal
Füllel
Olcsóbb mint a gázolaj
Nem baleset, olimpiai versenyszám.
Kíváncsi vagyok hogyan toborozzák a versenyzőket a tökönszúrásra.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ajánlott bejegyzések: