Kedves olvasók, a közelgő Európa-bajnokság kapcsán zenés játékra invitálnánk Önöket! Kontinensünk nemes hagyománya, hogy országaink időről időre megmérkőznek különböző sportágakban: futballban, zenében, az egész világot felperzselő, pusztító háborúkban. E három közül kettőt kombinálnánk jelen sorozatunkban.
A játék lefolyása roppant egyszerű: a csoportköröktől a döntőig haladva, minden héten kiválasztunk az aktuális forduló országainak zenéiből egyet, majd közönségszavazás következik. A győztesek továbbjutnak a következő fordulóba, és újabb versenyművel jelentkeznek majd, a vesztesektől könnyes búcsút veszünk. A sorsolás és csoportbeosztás azonos az EB-ével.
Eredmények
A D csoportban a nyolcvanas évek kelet-európai tévéje csapott össze a mediterrán ska legjavával, és az eredmény igencsak szoros lett, megosztott első hellyel, amit épp ezért hasraütéses alapon Csehországnak adományozunk. A házigazda franciák is fellélegezhetnek, mert már eldőlt, hogy ők is ott lesznek a legjobb 16 között.
A csoport 1. Svájc 38,6% |
B csoport 1. Oroszország 34,5% |
C csoport 1. Lengyelország 30.8% |
D csoport 1. Csehország 28,6% |
|
|
E csoport
Igen erős csoport következik, rengeteg jól ismert, slágergyanús szerzeménnyel. Van itt minden, szex, drogok és rakenroll (na jó, háromból kettő), királyi szerető, oktatási segédeszköz, és ki tudja, egyik-másik dal akár még szép emlékeket is felidézhet...
Belgium
A belga zene kábé annyira meghatározhatatlan valami, mint a belga építészet, a belga tudomány vagy a belga...bármi, a sört leszámítva. Ezért esett a választás Plastic Bertrand 1977-es klasszikusára, ami az énekes (és alighanem egész Belgium) legismertebb dala, annak ellenére, hogy hosszas pereskedés után kiderült, nem is ő énekel a felvételen, hanem a producer. Ennél belgább sztori nincs is.
Olaszország
Manapság, amikor már az Indexnek is van pornórovata, nehéz elképzelni azt, hogy volt idő, amikor a serdülő fiatalok számára a gender studies lehetősége kimerült az iskolai könyvtár egyik polca mögé elrejtett, a művészi aktfotózás történetéről szóló, igencsak soványka kötetben. (A családi körben megtekintett szilveszteri Szuperbolát, és az éjfél utáni revüműsort.praktikus okokból inkább ne számítsuk ide.)
Aztán a nyolcvanas évek végén jöttek a parabola-antennák, meg a Super Channel, és Sabrina.
Írország
Az iskolai táborozások legkínosabb pillanatai egyértelműen a tűz körül éneklős, dobozgitáros esték voltak, és ezen még a helyi közértből becsempészett boroskóla is alig segített, a Börtön ablakában részegen gajdolva is ugyanolyan rossz, mint józanul. Az üdítő kivétel a Whiskey in the jar meg a What shall we do with the drunken sailor volt, véletlen egybeesés volna talán, hogy mindkettő tradicionális ír dallam? Nem, nem az.
Svédország
Bár a svédekről mindenkinek csak az Abba jut az eszébe, akkoriban elég gyenge korszakát élte a svéd popzene. A kilencvenes években viszont a svédek elárasztották a zenei világot, suttyomban, mert jó részükről azt se tudtuk, hogy svédek. Tökéletesen időzítettek – az MTV Europe aranykora volt ez, Most Wanted, Headbangers Ball, no meg Beavis and Butthead. És Army of Lovers orrba-szájba, mert ekkortájt egyfajta tűzszünet volt érvényben, amikor egy néninek öltözött éneklő bácsi már/még senkiből nem váltott ki heves indulatokat, se pro, se kontra. Kivéve Beavisből.
Lassan a végére érünk a csoportköröknek, jövő héten jön az utolsó, benne a 30 éve várva várt hazai versenyzővel!. Remélem, mindenki meggypiros mezben kattintgat majd.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Millerdraft 2016.02.20. 22:08:10
Ajánlott bejegyzések: