Montenegró válogatottja ellen kezdte meg szereplését a magyar U19 válogatott a korosztályos női Európa-bajnokságon Győrben.
Fotó: EHF
A magyar csapatot ugyanaz a Golovin Vlagyimir vezeti, aki tavaly világbajnok lett az 1998/99-es korosztállyal. Az ellenfél edzője is régi ismerős, bár Golovinnál egy generációval fiatalabb: Suzana Lazović kitűnő ketrecharcos volt, aminek az értékét kétségkívül némileg árnyalja, hogy eme sportágra jellemző megoldásait leginkább a kézilabdapályákon "csodálhattuk" meg. Lazović mindössze 27 esztendős, egészségügyi problémák miatt volt kénytelen nagyon fiatalon befejezni az aktív kézilabdás pályafutást.
Bár egyelőre az első benyomásoknál tartunk, úgy tűnik, a szervezés érezhetően elmaradt a tavaly, Debrecenben látottaktól. Az egész eleve valahogy kisstílűbbnek tűnik, mint egy éve a világbajnokság, nagyobb viszont a bizonytalanság.
Elmarad az igényektől az online megjelenés is. A torna weboldalán például még most, az első játéknap után sem található meg a csapatok benevezett, 16 fős kerete És órákkal az utolsó mérkőzés befejezése után sem érhető el statisztika.
A mérkőzés nehezen indult, mindkét csapat inkább csak kereste a gólszerzősi lehetőségeket. Érezhető volt a feszültség is. A magyar védekezés is elmaradt a kívánatostól. Egyszer-kétszer még Montenegró vezetett is. Bár reméltük, hogy a csapat úrrá lesz a problémákon, azért ennél egy fokkal simább kezdésről álmodtunk.
Aztán viszonylag hamar beindult, legalábbis az előrefelé játék. Szépen kivitelezett Tempohandball, gyors támadásbefjezések egész sora. Ekkor olyan játékosok voltak a pályán, akik nem félnek a kapustól vagy középkezdésből egy lendülettel rávinni a labdát a kapura, a belső posztokon pedig megvoltak azok az emberek, különösen Kuczora Csenge és Albek Anna személyében, akik jól ismerték fel a lehetőségeket, hogy hol lehet a legkönnyebben gólt lőni, vagy maguk vállalták el, vagy megjátszották a megfelelő játékostársat. Sorra vezettünk olyan támadásokat, amelyek nem tartottak tíz másodpercig sem, és góllal értek véget.
Az egész mérkőzésen ez volt az egyetlen szakasz, amikor egyértelmű fölényben játszottunk. Ekkor viszont szoros állásból viszonylag rövid idő alatt hét-nyolc gólos előnyre tettünk szert, amivel, mint utólag már látjuk, gyakorlatilag meg is nyertük a mérkőzést.
Montenegró, amikor komolyabb hátrányba került, úgy védekezett, ahogy az egy Lazović által vezetett csapattól várhattuk is. A játékvezetők ezt eleinte megfelelően büntették is (pár perc alatt három kiállítás), de végül nem mertek következetesek maradni. A nagyon kemény, helyenként durva montenegrói védekezésnek végülis mindig is ez volt az alapgondolata: vagy egy mérték, amit a játékvezetők nem szeretnek túllépni a kiállításokkal, bárhogy is játszol. Piros lapot súroló esetek maradtak büntetlenül.
Fotó: EHF
A második félidő elején a védekezésünk lazább volt a szükségesnél, és a kapusteljesítmény is jelentősen visszaesett, az első félidőben jól védő Herczeg Lili ebben az időszakban alig találkozott a labdával. Golovin le is cserélte, de ez se vezetett sikerre, a helyére beállt Szabó Dóra alig fogott meg egy-két labdát. Míg a teljes első félidőt lehoztuk hét kapott góllal, a második félidőben tíz perc alatt kaptunk hatot. Ekkor ráadásul az egyik támadásunknál Albek kapott egy olyan pofont, hogy le kellett cserélni. Már nem is tudott visszaállni, a kispadnál orvos is vizsgálta az állkapcsát, ezután hosszasen jegelték is. Minden magyar játékos láthatta, hogy jár, aki közel megy a montenegrói kapuhoz. Úgyhogy inkább nem is mentek közel
Fotó: EHF
A védelem viszont a hátralévő időben valamelyest stabilizálódott, és ez elég volt ahhoz, hogy a haloványabb támadójáték ellenére se tudjon felzárkózni az ellenfél.
Nem, ill. csak a mérkőzés egyes szakaszaiban játszottunk jól. A védelemből hiányzott a szükséges intenzitás. Ez nem is magyarázható meg a pihentetés szándékával, hiszen ritkán jön össze egy korosztályból ennyire széles keret. De nem most kell csúcsformában lennünk. A magyar csapat célja, még ha kimondatlanul is, a torna megnyerése, ha pedig az elődöntőbe sem sikerülne bejutni, az óriási csalódást jelentene. Ezért nem szabad a torna elején mutatott teljesítményt azokhoz a csapatokhoz mérnünk, amelyek fő célja a továbbjutás a csoportból. A mai mérkőzésen egy feladat volt, meg kellett nyerni, és ezt sikerrel meg is oldotta a csapat. A feladat a következő csoportmeccsen, Ausztria ellen, pont ugyanennyi lesz. Ez a találkozó pénteken, 12-én, szintén 18:30-kor kezdődik, Győrben, az Audi Arénában. Magyarországon az M4 Sport televízió közvetíti, külföldön pedig az EHF TV internetes közvetítésének segítségével láthatjuk a mérkőzést.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ajánlott bejegyzések: