Papp György |
Lemondott Németh Helga, a női ifjúsági kézilabda-válogatott edzője. A helyére a Magyar Kézilabda Szövetség Papp Györgyöt nevezte ki, megbizatása lényegileg a most nyári EB-re érvényes. A szakember már korábban is dolgozott a női utánpótlás-válogatottaknál, utoljára 2010-ben.
Kinevezésével tovább fokozódott az utánpótlás-válogatottak körül az utóbbi években megindult állandó edzőcsere. Míg korábban egy ember akár végigvihetett egy korosztályt a teljes pályán (ld. a következő bekezdést), addig most évről évre, vagy akár még gyakrabban cserélődnek az edzők.
Női kézilabdában a páros években VB-t, a páratlan években EB-t rendeznek a junior és az ifjúsági korosztály számára. Az EB-n mindig U17 és U19, a VB-ken pedig U18 és U20 korosztályok szerepelnek, ami azt jelenti, hogy minden évfolyam négy éven át szerepelhet, sorrendben egy ifi EB-n, ifi VB-n, junior EB-n majd junior VB-n.
Az utóbbi évek edzői
1992-93-as évfolyam
- Ifjúsági EB, Szerbia, 2009: Papp György
- Ifjúsági VB, Dominika, 2010: Papp György
- Junior EB, Hollandia, 2011: Gyurka János
- Junior VB, Csehország, 2012: Róth Kálmán
1994-95-ös évfolyam
- Ifjúsági EB, Csehország, 2011: Róth Kálmán
- Ifjúsági VB, Montenegró, 2012: Danyi Gábor
- Junior EB, Dánia, 2013: Hajdu János
1996-97-es évfolyam
- Ifjúsági EB, Lengyelország, 2013: a selejtezőn Németh Helga, az EB-n Papp György.
Értjük mi a viccet, csak nem szeretjük. Az 1990-es évfolyam volt az utolsó, amelynek még több éven keresztül azonos szövetségi kapitánya volt (Róth Kálmán személyében). Azóta a folyamatos cserélgetés a divat. Lassan körbe lehet nézni, ki nem volt még azok közül, akik aktívan dolgoztak valaha utánpótlással. Illetve ez nem is követelmény, Gyurka például úgy került az U19-hez a 2010/11-es szezonban, hogy azt megelőzőleg sosem foglalkozott utánpótláskorú kézilabdázókkal hivatalból.
Persze, meg kell jegyeznünk, hogy Németh Helga önként mondott le, családi okokra hivatkozva. Meg is értjük, hogy a kisgyermekes anyuka nem akart két hétre elmenni az EB-re - bár azt furcsálljuk, hogy csak most jött rá, mivel is jár a funkció, amit ellátott.
Róth Kálmán (álló sor, középen) és VB-bronzérmes csapata
Papp és Gyurka is kudarcot vallott korábban a '92-esekkel, mindketten mélyen a várakozáson alul szerepeltek csapatukkal. Róth azután bronzérmet szerzett velük a tavalyi világbajnokságon. Az ifi-válogatottat pont azért hagyta ott egy évvel korábban, hogy átvehesse a juniort, és az ifihez az ő korábbi másodedzője került.
Danyinak azért kellett otthagynia az ifiválogatottat (amellyel 5. helyezést ért el a VB-n), mert az MKSZ klubfüggetlen edzőket akart a válogatottak élére - hogy aztán rögtön kinevezzék az eggyel fiatalabb korosztályhoz az Érd junior-edzőjét, Németh Helgát. A családi okokat meg már említettük.
Szóval, mindenre van magyarázat. De valóban az a legjobb út, ha minden évben (vagy akár évente többször) lecseréljük az edzőket?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ajánlott bejegyzések: