Kedves olvasók, a közelgő Európa-bajnokság kapcsán zenés játékra invitálnánk Önöket! Kontinensünk nemes hagyománya, hogy országaink időről időre megmérkőznek különböző sportágakban: futballban, zenében, az egész világot felperzselő, pusztító háborúkban. E három közül kettőt kombinálnánk jelen sorozatunkban.
A játék lefolyása roppant egyszerű: a csoportköröktől a döntőig haladva, minden héten kiválasztunk az aktuális forduló országainak zenéiből egyet, majd közönségszavazás következik. A győztesek továbbjutnak a következő fordulóba, és újabb versenyművel jelentkeznek majd, a vesztesektől könnyes búcsút veszünk. A sorsolás és csoportbeosztás azonos az EB-ével.
Eredmények
A múlt heti fordulóval lezárult az utolsó csoportkör is, kialakult az egyenes kieséses szakasz tizenhatos mezőnye. A Monarchia tarolt, de senki nem vádolhatja szavazóinkat részrehajlással, mert hazánkat szerényen csak a második helyre hozták be. Egy ilyen végeredménnyel júniusban is elégedettek lennénk.
A csoport 1. Svájc 38,6% |
B csoport 1. Oroszország 34,5% |
C csoport 1. Lengyelország 30.8% |
D csoport 1. Csehország 28,6% |
E csoport 1. Olaszország 42,9% |
F csoport 1. Ausztria 48,4% |
Albánia – Ukrajna
Ősi zeneipari alapigazság, hogy ha az ember életvidám zenei giccsparádéra vágyik, a legjobb, ha a Balkán felé veszi az irányt, ahol ennek komoly hagyománya van, és szinte egymást tapossák a népies popalakulatok, hogy hátha ők lesznek a következők, akiket felkap a világhír.
Az albánok felvételén például a tiranai taxisok Über-ellenes tüntetését tekinthetjük meg, amely a budapestinél sokkal kulturáltabban zajlott, már ha eltekintünk a ragasztott papírbajusztól. Egyesek szerint ennek oka, hogy az albánok eleve békésebb népség, mások szerint az orr alá felvitt Pelifix kipárolgása teszi.
Az ukrán induló csak nevében hasonlít megszólalásig a Village People-re, legalábbis rendőrnek vagy indiánnak beöltözni még senki nem látta őket. Maximum traktorosnak, de az más. Fő profiljuk a hanyatló Nyugat zenei emlékeinek áthangszerelése a szláv fülnek sokkal kedvesebb balalajkára, tangóharmonikára, valamint James Bond főgonoszokat idéző akcentusra.
És ha valaki azt hitte volna, hogy a nyelvészek által csak "Jamaha-Jamaszó jelenség" néven ismert karaoke-nyelvújítási hajlam csak nálunk fordul elő, annak külön figyelmébe ajánljuk a "Ё ма ха, Ё масо"-t.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ajánlott bejegyzések: