A Radio Bochum, mint neve is mutatja, a szebb napokat is megélt Ruhr-vidéki iparváros helyi rádiója. Leginkább Bochumban lehet fogni, és persze még néhány környékbeli városban. A Ruhr-vidéken, ahol a városok egymásba érnek, nemigen lehetne a rádióadásokat a városhatárokon korlátozni.
Günther Pohl (Fotó: Günther Pohl)
Ennél a csatornánál dolgozik sportriporterként a 66 éves Günther Pohl. Pohl a helyi futballklub, a VfL Bochum régi drukkere, az 1965/66-os szezon óta jár meccsekre, rádió riporterként pedig kicsit több, mint harminc éve, 1990. május 1. óta tudósít a mérkőzésekről.
Azóta sosem hiányzott, sem szabadságon, sem betegállományban nem volt a mérkőzések idején. Harminc év alatt összesen 1107 alkalommal tudósított a stadionokból, hazai és idegenbeli meccsekről.
Aztán jött a Covid-19, és félbeszakították a bajnokságot. A VfL az idei szezonban a Bundesliga másodosztályában szerepel, március közepén ez a bajnokság is leállt. Majd két hónap kényszerszünet után május 16-án, az első osztállyal egyidőben, a 2. Bundesligában is újraindultak a küzdelmek. Mindazonáltal szigorú szabályokkal, hiszen a járvány még köztünk van. Más országokkal ellentétben Németországban a liga kezdeményezte a bajnokság folytatását, és a politika részéről nem volt egyöntetű a kezdeményezés támogatottsága. A liga szigorú szabályrendszer felállításával igyekezett a döntéshozókat meggyőzni a javaslat helyességéről. Ez tulajdonképpen sikerült is, csak két olyan tartomány kormányzata maradt szkeptikus, amelyek egyetlen klubbal sem képviseltetik magukat a Bundesliga első két osztályában.
A felállított rendszer azonban korlátozza a sajtó részvételét is, a helyi rádiók tudósítóinak nem jutott benne szerep. A VfL szünet utáni első idegenbeli mérkőzésére, május 24-én Karlsruhében, Pohl nem kapott akkreditációt. Több, mint harminc év és 1107 meccs után először játszottak a bochumiak Günther Pohl jelenléte nélkül.
A riporter a nulla-nullás döntetlenre végződött találkozót a rádió bochumi stúdiójából közvetítette. Saját bevallása szerint igen szokatlan helyzet volt, de volt jó oldala is: nem kellett a szünetben sorbaállnia a WC-nél, és még soha nem ért ilyen hamar haza idegenbeli meccsről.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ajánlott bejegyzések: