Szerkesztőbizottságunk két tagja holnap Bécsbe utazik, hogy megtekintse a Dropkick Murphys lemezbemutató koncertjét. Most joggal kérdezheti az olvasó, hogy ennek mi köze van a Válogatott Blog eredeti témáihoz? Nagyon is sok, legalábbis szervesen illeszkedik a Divatdrukker rovatba. Szándékosan nem kívánom ennek a remek bostoni zenekarnak az életművét bemutatni, inkább csak a sportvonatkozásra fogok koncentrálni.
Két kiváló számukat is meg tudnám említeni, amik azonnal himnusszá váltak nemcsak Bostonban, hanem természetesen Írországban, Skóciában. Sőt, még Ausztráliában is! A legelső a Tégla c. film filmzenéje, a Shipping up to Boston, amelyre a Boston Celtics kosárlabdacsapata vonul be melegíteni. Egyébként némileg meglepő módon az Australia Football League hivatalos indulója volt 2009-2010 között. Sőt, a Brisbane Lionsnak a mai napig az indulója.
Nem csoda, hogy kedvelt hangulatba-hozó muzsika, hiszen roppant erőteljesen adja vissza a bostoni külvárosok "Dickensi báját", valamint az ír munkás-büszkeséget.
Véletlen, vagy sem, de számtalan északír és skót huligánbanda is kedvtelve hallgatja az ír felmenőkkel is rendelkező, "working class society"-t dicsőítő, a harcos ír múlttal szakítani nem akaró Murphyket. Természetesen a glasgowi Celtic stadionban is telt házas koncertet adtak.
A másik dalukat pedig egyenesen a Boston Red Soxnak, vagyis a "vörös zoknisoknak" írták -aki esetleg nem tudná: az egyik legrégebben létező baseballcsapat az USA-ban 1901 óta. 2004-ben 1918 óta először nyerték meg a baseball-liga döntőjét, a World Seriest. Ennek örömére írták meg a Tessie című dalt. Eredetileg a dalt a bostoni baseball-csapat hivatalos szurkolói klubja, a Royal Rooters szerezte 1903 -ban. Az együttes nem titkolt célja volt az, hogy újra visszanyúlva a múltba újraélesszék a Rooters szellemiségét és újra bajnoki címhez juttasság a Red Soxot. Ezen céljuk maradéktalanul teljesült, hiszen 2007-ben újra bajnoki címet ünnepelhettek. Érdekesség, hogy az egyesület első elnöke, John Francis "Honey Fitz" Fitzgerald volt, aki népszerűsége növelésére is felhasználta a bostoni írek csapatát, amit később a politikai pályán is kamatoztatni tudott. Az ő unokája volt egy bizonyos JFK.
Egyébként a dal Nick Hornby kiváló könyvének, a Fociláznak (Pitch Fever) megfilmesítésében is felcsendül.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Negyvenértelmiségi (törölt) 2013.01.27. 19:51:00
Rich.mond 2013.01.27. 20:06:13
miller draft 2013.01.27. 21:20:50
vidám sírásó 2014.03.07. 15:45:26
Ajánlott bejegyzések: