Nem minden stadion marad fenn az idők végezetéig...
Az NB1 két újonca, a Mezőkövesd és a Puskás Akadémia is új stadiont kap. Nincs is szebb mint egy új szagú csilivili stadion, azonban a stadionok élete sem fenékig tejfel. Van amelyik helyett újat építenek és rothadni hagyják, van amelyik a csőd után indul el az örök pusztulásba. Ezek közül mutatunk be néhányat.
Kezdjük itthon. A Stadler stadion 220 millióért eladó. A földszinten foglalnak helyet a sportlétesítményhez kapcsolódó helyiségek (öltözők, szauna, medence) és egy nagyobb vendéglátóegység. Az első emeleten a vendéglátó terek, irodák és szociális helyiségek találhatóak. A második emeleten 24 db (48 férőhelyes) szállodai szoba + fürdőszoba vendéglátó egység van kialakítva. A stadion játéktere 100x75 m és a vb. lelátókon kb. 9000 db műanyagszék van.
A Lille elhagyott otthona. Új stadiont építettek egy másik helyen a régi pedig az enyészeté lett. A bontás költségei a várost terhelték és a stadion 6 évig várt a bulldozerekre amik végül 2010-ben lerombolták.
A csernobili stadion. A pálya helyén már egy erdő található, a stadion azonban még ma is omladozik.
Nyugaton már megoldották. Nem kell atomcsapás egy stadion pusztulásához. A Palma de Mallorca elhagyott stadionja.
Parkstadion, Gelsenkirchen. 1974-ben a jugók itt rugtak 9 gólt Zairének, Michael Jackson és a Pink Floyd is koncertezett itt, Jugoszlávia és Zaire már nem létezik, Michael Jackson meghalt, a Pink Floyd feloszlott, de a stadion még mindig áll. Szalai góljait azonban már hiába várják a lelátón.
A Wiener Athletiksport Club stadionja (Sportgéza fotó). Itt játszotta az első válogatott meccsét a magyar válogatott a szintén az első válogatott meccsét játszó osztrák válogatott ellen 1902-ben.
A kassai Všešportový Areál. A 30 ezres stadionban valaha Csehszlovákia is játszott meccseket, talán a magyar-szlovák EB pályázatra felújítják.
A felújítás nem lesz olcsó.
A görög olimpia stadionok külön fejezetet érdemelnének. A strandröplabda stadion ma nyomortelep.
Persze nem csak a nagy stadionokat hagyják el. Ez az East Stirlingshire F.C volt otthona. A csapat 1880-ban alakult amikor a helyi krikettklub néhány játékosa új hobbi után nézett. (Mivel a krikett nyári sport, elég sok brit futballklub született hasonló módon.) A csapat jobbára a skót negyedosztályban vitézkedik, és miután a képen látható, 1800 nézőt befogadó stadion (de rendeztek itt meccset 12 ezer néző előtt is) nem felelt meg a skót labdarúgó szövetség szabályainak, új stadionba költöztek. A szemben látható kispadot olyan edzőfejedelem is koptatta, mint Alex Ferguson, aki 1974-ben itt kezdte el tanulni a szakmát.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ajánlott bejegyzések: