Az olasz gyúró szódásüveggel frissíti a magyarokat.
Találják ki, ez melyik Rejtő-könyvből való:
Lombardo adta meg a jelt: a fütty utáni pillanatban ököllel leütötte a mellette álló Kunsztot, Castellini kapus pedig ámokfutóként rohanta le Koritárt. Hajdú szállt vele szembe, de ahogy emelte a kezét az olasz gyúró hátulról egy szódásüveggel fejbe vágta.
December van, és már nem sok magyar csapat érdekelt a nemzetközi kupákban. A Dózsát a Crvena Zvezda, a Honvédot a Manchester City, a Vasast a Salzburg, az FTC-t a Liverpool verte ki. Egyedül a Pécsi Dózsa vitézkedik, kiverték Newcastle United-et és a Juventus ellen mutathatják meg mit tudnak. A másik, még harcban álló csapat az MTK, ellenfelük a Torino.
Néhány szó az 1970-es Torinóról.
Ebben az évben a Juventus ellen volt a nézőcsúcs (minő meglepetés) 44491 fizető nézővel (nálunk ilyen pontosan még ma sem tudják megmondani a nézőszámot). A meccset a Torino nyerte 2:1-re a Juve gólját Fabio Capello lőtte. A legkevesebb néző pedig az MTK meccsre volt kíváncsi: 5664-en mentek ki (ez 6.725.000 lira bevételt jelentett). Ebben az idényben a Torino kupagyőztes is volt, tehát nem számíthatott könnyű ellenfélre az MTK.
A Torinóról minden totózó tudta, hogy otthon bárki ellen jók legalább egy döntetlenre, idegenben pedig döntetlennél jobbra nem számíthatnak tőlük. Ebben az idényben 14 döntetlent játszottak a Seria A-ban, ezekből 9 volt 1:1-es meccs. Így volt ez az MTK ellen is, Torinóban 1:1 lett a végeredmény. Kérdés volt, hogy az első meccsen a Torino a sűrű olasz meccsprogram miatt a legerősebb csapatával állt-e fel, de azt, hogy a visszavágót nagyon komolyan vették az olaszok, gondolom már sejtik...
Marino Lombardo egykor és ma
Az előjelek békés, sportszerű csatára utaltak, a két csapat együtt vacsorázott:
A csapatok így álltak fel:
MTK: Hajdú József, Török József, Dunai Lajos, Csetényi Csaba, Oláh József (91' Kiss Tibor),
Strasszer László, Koritár Lajos, Sárközi István (46' Oborzil Sándor), Becsei József,
Szuromi Antal, Kunszt Jenő. Edző: Palicskó Tibor
AC Torino: Castellini Luciano, Lombardo Marino, Fossati Natalino, Puia Giorgio, Cereser Angelo, Ferrini Giorgio,
Rampanti Rosario (91' Zaccarelli Renato), Maddé Sergio, Petrini Carlo (60' Bozzi Stanislao),
Sala Claudio, Bui Gianni. Edző: Cadè Giancarlo
Az első félidőben már elég feszült volt a helyzet, a magyarok közül különösen Oláh és Strasszer játszott durván. Az igazi izgalom a második félidőben kezdődött Puia góljával, amit Becsei egyenlített ki. Ekkor már látszott, hogy a sok durvaságot a cseh játékvezető Bogumil Kopcio nem tudja kezelni, erélytelensége miatt a játékosok pankrációba kezdtek és főleg az olaszok többször meg is ütötték a magyarokat. Csattantak a pofonok és rendszeresen leköpték egymást a küzdő felek. A történethez tartozik, hogy a cseh bíró segítői magyar partjelzők voltak, az olaszokat a magyar partjelzők ítéletei hozták igazán méregbe.
Ahogy már az lenni szokott, a bíró egyszer csak gondolt egyet és kiállított valakit egy olyan (valóban kiállítást érő) szabálytalanság után, amit addig ötvenszer elengedett. A szenvedő fél, Cereser elvette a magyar rádió mikrofonját és a földhöz csapta azt, az edző pedig a bírót lökdöste.
Szuromi hosszabbításban lőtt gólja végképp felidegesítette az olaszokat, akik a lefújást követően ökölharcot (meg szódásüvegest) kezdeményeztek. A bunyóba beszállt az olasz kispad, szakácsostól, sőt a korábban kiállított Cereser is visszajött egy kis vidámságra. Az MTK játékosok védelmére és ünneplésre néhány száz szurkoló is berohant pályára. Az igazsághoz tartozik, hogy bár az olaszok kezdeményeztek, a magyarok is ütöttek, akit értek. Az olasz oldalon persze olyan minden hájjal megkent rókák is voltak, mint a santiagói csatában edződött Giorgio Ferrini, aki megfékezhetetlenül őrjöngött. Koritár szája felrepedt, de később a játékosok inkább dicsekedtek a kék-zöld foltokkal, súlyosabb sérülés nem történt.
A 1962-es chilei világbajnokságon a Chile-Olaszország (2:0) meccs 12. percében kiállították Ferrinit, aki nem volt hajlandó elhagyni a pályát. Vegül csakúgy, mint 8 évvel később Budapesten, a rendőröknek kellett közbeavatkozni. Ferrini fiatalon, 37 évesen hunyt el.
A verekedés megfékezéséhez a rendőrség közbelépésére volt szükség. Ők mentették ki az olaszokat, akik az öltözőfolyosón újra csatába szálltak. Később az MTK-szurkolók még el akartak búcsúzni az olaszoktól, de ez nem sikerült, mert a torinóiak a busz ablakait bőröndökkel takarták el, és a busz padlójára feküdtek.
Az edző, a masszőr és a szakács!
Ahogy a magyarok látták:
És ahogy az olaszok:
A meccset Vitár Róbert közvetítette. Amikor a mérkőzés végén a két csapat játékosai összeverekedtek, a riporter először szomorúan számol be az ''emberi mivoltukból kivetkőzőtt'' játékosokról, ''ehhez nem kell kommentár''. Aztán persze kitör belőle a lelkes sportriporter és felemeli a hangját: "Ez marha nagy pofon volt!" Ekkor, a kor szokásai szerint, lekeverték a közvetítést. Az eredeti hangfelvétel részleteit meghallgathatják, mert a szilveszteri kabaréban is előkerült az ügy:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Attila János Nagy 2014.04.24. 21:34:55
quglis 2017.12.22. 14:30:51
kis_kiraly · http://kiskiraly.blog.hu 2018.07.26. 13:13:13
videa.hu/videok/vicces/hofi-geza-szilveszter-1970-reszlet-ZaC1tMQPTxASHXKO
Ajánlott bejegyzések: