Osztálynapló – Szebegyinszky András

2014.03.28. 08:49 maribor_

1958. március 28-án született Szebegyinszky András, a Vasas és az Újpesti Dózsa egykori középpályása.

Az akkor szülővárosából, Szarvasról lett ifjúsági válogatott labdarúgót a bajnok Vasas igazolta le alig tizennyolc évesen. Egy éven belül az élvonalban is bemutatkozhatott, öt szezont töltött el a piros-kékeknél, 89 bajnoki találkozón 16 gólt szerzett.

osztalynaplo_szebegyinszky_andras_vasas_1980.jpgA Vasas 1980/81-es csapatképén az álló sorban jobbról a harmadik Tamás Gyula és Híres Gábor között

A Vasassal kétszeres bajnoki bronzérmes, egyszeres Magyar Kupa (MNK) győztes és egyszeres kupadöntős volt.

osztalynaplo_szebegyinszky_andras_vasas.jpgSzebegyinszky Vasas mezben

1982-ben igazolta le az Újpesti Dózsa, mégpedig úgy, hogy az előző MNK döntőben a Videotonnak két  gólt rúgó Birkás Pétert adták érte, és Szabó Andrásért cserébe.

osztalynaplo_szebegyinszky_andras_ujpesti_dozsa_1982.jpgPölöskeivel csatában 1982 októberében a Fradi-Dózsa (0:3) találkozón

Újpesten két szezont játszott, 48 bajnoki mérkőzésen 4 gólt rúgott. A Dózsával is nyert egy kupát, következő éveben részese volt a KEK-negyeddöntőt játszó csapatnak.

osztalynaplo_szebegyinszky_andras_ujpesti_dozsa_1983.jpgA KEK-negyeddöntős csapatban, a felső sor balszélén

Ezután igazolt az NB I. akkori újoncához, az Egerhez, mégpedig úgy, hogy ha a csapatkapitányt, az egykori békéscsabai Csepregit nem vesszük bele, Szebegyinszkynek egyedül több NB I-es mérkőzése volt, mint az egész egri keretnek az 1984/85-ös bajnokság indulásakor. A csapat sima kiesése nem rajta múlt, az egriek egyik legjobbja volt, 29 bajnoki mérkőzésen 3 gólig jutott.

osztalynaplo_szebegyinszky_andras_eger.jpgAz Eger csapatában 1985 kora tavaszán

A következő idényben Csepelen játszott szintén egy szezont.

osztalynaplo_szebegyinszky_andras_csepel.jpgA Csepelben, a középső sorban balról a harmadik

Csepelen 28 bajnokin 6 gólt szerzett. Csepel után két évet Finnországban játszott a Haka csapatában.