1953. július 13-án született Kereki Zoltán, a Haladás, a Zalaegerszegi TE és a magyar labdarúgó-válogatott egykori védője.
Kereki tíz évesen lett szülővárosa nevelőklubjának, a Kőszegi Textiles SE-nek igazolt labdarúgója. Tizenhat évesen az NB III-as felnőtt csapatban mutatkozott be. Ezután útja Körmendre, a főiskolára és a helyi labdarúgócsapathoz vezetett, ahol kétéves harmadosztályú szereplés után az NB II-be jutottak.
A Körmendi MTE 1972-ben az NB II-be jutott csapatában, az álló sorban jobbról a harmadik
Ezután 1973-ban Szombathelyen lett élvonalbeli labdarúgó.
A Haladás 1973/74-es csapatképén az álló sorban jobbról a negyedik
A Haladásban hat szezon alatt 163 bajnoki találkozón - védő létére! - 33 gólt szerzett. Csapatával 1975-ben Magyar Kupa (MNK) döntőt játszhatott. Klubja játékosaként 1976-ban az Év Labdarúgója volt.
Az Év Labdarúgójaként a Képes Sport címlapján
1979-ben, mikor csapata kiesett az NB I-ből, a Zalaegerszegi TE-be igazolt.
A Zete játékosaként
Tizennégy szezon alatt 187 bajnoki találkozón 17 gólt szerzett. 1984 és 1986 között Ausztriában, a Wacker Innsbruck csapatában játszott, itt egy osztrák bajnoki bronzérmet szerzett. 23 bajnoki találkozón 6 gólt szerzett.
A Wacker Innsbruck játékosaként
A bronzidényben egyszer a Strum Graz-ot verték úgy 5:0-ra, hogy Kereki 11(!!) perc alatt fejelt mesterhármast. Ez azóta is a mesterhármas időrekordja az osztrák bajnokságban.
1985-ben az Austria Wien ellen Toni Polstert próbálja megállítani
Kereki Zoltán még Szombathelyről lett többszörös utánpótlás-válogatott.
Az U-válogatott játékosaként, mikor Jugoszláviának 2 gólt fejelt
Ezután 1976-ban az A-válogatottban is bemutatkozhatott, 1980-ig 37 mérkőzésen 7 gólt szerzett. Nagyon sokáig hátvéd nem szerzett nála több gólt címeres mezben.
1976-ban Athénban, a görögök elleni, számomra oly kedves VB-selejtezőn
Szerepelt az 1978-as argentínai labdarúgó világbajnokságon, mindhárom csoportmérkőzést végigjátszotta.
Címeres mezben
Az olaszok elleni mérkőzésen ő volt a válogatott csapatkapitánya.
Az első vidéki játékos volt, aki a válogatott csapatkapitánya lehetett
Pályafutása befejezése után az edzői pályát választotta. Edzőként Nagykanizsán kezdett, aztán a ZTE-ben utánpótlás-szakágvezető, pályaedző, majd vezetőedző lett.
A Zete pályaedzőjeként az álló sor balszélén
1991-től a BVSC utánpótlás-igazgatójaként, majd 1998-től az MLSZ-ben dolgozott utánpótlás igazgatóként. Ezután ismét a zalaiak következtek, ahol szintén az utánpótlásért felelt.
Kereki Zoltán 2013-ban
Nyugdíjasként, mint MLSZ-ellenőr, járja a stadionokat.
2020-ban a lelátón
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
josé73 2023.12.29. 17:38:08
Ajánlott bejegyzések: