1953. november 25-én született Hegedűs Péter, a Haladás egykori kapusa.
Bár édesapja Kőszegen volt labdarúgó kapus, először kézilabda kapusként kezdte sportpályafutását, de tizennégy éve korára "hazatalált" és lett előbb a kaposvári Vörös Lobogó, majd később a helyi Kinizsi kapusa. 1970-ben a szokásos szakszervezeti ifjúsági tornán figyeltek ré fel a helyi Rákóczi. A többi pedig történelem...
Hege pályafutását három mondatban össze lehetne foglalni.
Huszonkét évesen, 1975-ben mutatkozott be az élvonalban a Kaposvári Rákóczi színeiben.
Egy bravúros mozdulata 1975-ből a Megyeri úton
Két szezon alatt 26 bajnoki mérkőzésen lépett pályára. 1977-től a Haladás játékosa lett. Tizenegy szezon – 243 bajnoki mérkőzés. Legjobb eredménye egy bajnoki hetedik helyezés. 1983-ban tagja volt a Nehru Kupa-győztes Haladás csapatának.
1983 őszén a Haladás csapatában
1986-ban, a mexikói VB után újjáalakuló labdarúgó válogatottban a kerettagságig jutott.
Címeres mezben a középsó sor közepén
Története röviden ennyi. De a további tények helyett jöjjön most a szerző megjegyzése. Az Osztálynaplóban mindenki kedvenc játékos, függetlenül attól, melyik csapat(ok)ban játszott(ak) a szereplő(k). Bevallom, Hegedűssel nagyon elfogult vagyok. Magam is kapus voltam, ugyanilyen „bohóc” és ugyanilyen „csibész” allűrökkel. Hege tipikusan az a labdarúgó volt, aki miatt mentem bármilyen Haladás meccsre Budapesten, ha az épp nem ütközött az aktuális Dózsa meccsel. Ő egy intézmény volt a pályán. Aki nem emlékezne rá, csak az is tudja, mire gondolok. Amikor nála volt a labda a pályán, nem lehetett nem rá figyelni. Jobbra nézek balra dobom, egykezes labdalehúzás, kapufára pattintott indítás, derék körül körbe-körbedobált labda, mezzel való labdalevétel és számos egyéb trükk igazi mestere. Edzésen talán a Higuita-féle skorpióvédést is megcsinálta. És hogy miért csibész? Régebben itt olvashattak a metrófogantyús esetről. Tegye mindenki a szívére a kezét, ki nem csinálta volna meg abban a szituációban? Köszönöm a válaszokat. És most tegye mindenki újra a szívére a kezét, ki vallotta volna be utólag az igazat? Köszönöm a válaszokat…
Lehetőségem volt az akkori edzőjével, Török Péterrel beszélgetni több alkalommal is. Szóba került Hegedűs is. Elmesélt egy érdekes esetet. Amikor 1983-ban Indiában járt a csapat a Nehru Kupán, zsúfolt lelátók (ez 80-100 ezer embert jelentett) előtt kellett játszaniuk. Ez mindenkinek újdonság volt. A játékosok jórészének megremegett első alkalommal a lába. Hegedűs volt szinte az egyetlen, aki nemhogy nem pánikolt be, hanem mintha vért ivott volna, úgy feltüzelte a szituáció, nem kellett a csapathoz pszichológus, transzban "aprította" játékostársait, mondván, ez az, srácok, itt a lehetőség, csináljuk meg, mutassuk meg!
A Nehru Kupa győztes csapatban
1990 és 2000 között alacsonyabb osztályú magyar és osztrák csapatoknál védett.
1991-ben a Sabaria SE kapusaként a felső sorban jobbról a második
2010-ben, ötvenhét évesen (!!!) a megyei másodosztályú Püspökmolnári kapuját őrizte.
Ötvenhét évesen még a kapuban
Ezek mellett jelenleg is több osztrák csapat kapusedzője. Itthon manapság is foglalkozik fiatal kapustehetségek felfedezésével és tudása átadásával.
Hegedűs balról a második. A kép érdekessége a jobbról harmadik úriember, Dombai András, aki szintén ma ünnepli születésnapját
Nem mellesleg Király Gábor nevelőedzője is volt. Király a mai napig vallja, hogy Hegedűs volt a példaképe, miatta választotta a kapusposztot.
2023-ban Kaposváron, régi játszótársak között, a Rákóczi NB I-be kerülésének negyvenedik évfordulóján tartott megemlékező összejövetelen
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Feyyaz 2013.11.29. 00:14:05
Ugye akkor jön majd a cikk,az interjú,és a többi "csemege" a túráról?
maribor_ 2013.11.29. 08:59:39
Ajánlott bejegyzések: