Míg a labdarúgó-pályákon valamelyest visszaszorult az idegenlégiósok dömpingje, addig a kézilabdában soha nem látott számban pattogtatnak labdát országhatárainkon kívül született játékosok. Ezt minden évben elmondtuk és minden évben rácsodálkozunk arra, hogy ezt még lehet tovább fokozni.
Még a tavalyi bajnokságok vége felé figyeltünk fel egy szabálymódosításra, ami ezeket az állapotokat körülbelül betonba akarta önteni. Ha tényleg ez volt a cél, akkor elmondhatjuk, hogy teljes sikerrel jártak. Ugyanis a női kézilabda NB I ötödik fordulójában vélhetőleg sporttörténelmet írtak Kisvárdán. A Fehérvár ellen diadalt arató rétközi kisváros csapatában ugyanis kizárólag külföldiek szereztek gólt. Név szerint Kucserova, Gedroit, Umanec, Dmitrovics, Rocha, Mihovics, Vukojevics. Bár pályára lépett még Smid Eszter, a beálló Tarjányi Szilvia, a balszélső Héjjas Tímea és az átlövő Lévai Zsófia, ők nem szereztek gólt.
De ne legyünk igazságtalanok a várdaiakkal, mert a Fehérvár soraiban találatot jegyzők többsége ugyancsak külföldi - Gjorgjievszka, Isitate, Mendy, Bandelier, Piedade.
Ha még hozzátesszük, hogy Kisvárdán a kapust Jekatyerina Dzsukeva-nak hívják, a cseréje pedig Madalina Puscas...
A bajnokság másik újonca, első pontjait pont a hétvégén megszerző Elios Kispest NKK két idegenlégióst foglalkoztat - Irina Tryzno és Ljubica Nenezić. Ők gyakorlatilag a bajnokság rajtjára estek be.
Az öt meccs után ugyancsak nulla pontos Békéscsaba keretében öt nem magyar lányt találunk. A tavaly utolsó helyen végző, de a létszámbővítés miatt NB I-ben maradó, egyetlen győzelmét pont a Békéscsaba ellen szerző Budaörs viszont csak magyarokkal verseng a pontokért és a minél jobb helyezésért.
Talán ennek tükrében érdemes feleleveníteni a nyári kézilabda-utánpótlás viadalokat - akár a 2014-est is idevehetjük.
A női kézilabda bajnokság rálépett a "Premier League"-esedés útjára. Az itt szereplő külföldiek jelentős hányada valóban erősítést jelent a csapatok számára. A nézőszám például soha nem látott magasságokban van, lassan már utoléri a férfi labdarúgó bajnokság átlagnézőszámát, ami a világon egészen biztosan egyedülálló jelenség lenne. Például Kisvárdán is csaknem 1000 néző látogatott ki, pedig a futballisták az NB II élmezőnyében szerepelnek.
Szép, szép, ám kérdés, hogy ez miként fog kihatni a válogatott jövőbéli szereplésére. Reméljük nem mi leszünk a sportág "angoljai", akikről mindenkinek a szép hagyományok, a sok pénz, a nagy mellény és a kínos lebőgések jutnak eszébe.
Pontosan ebben a sorrendben.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ajánlott bejegyzések: