1953. november 25-én született Dombai András, a Tatabánya és a Ferencváros egykori kapusa.
Dombai tizennégy évesen lett a Tatabánya igazolt labdarúgója.
A Tatabánya ifjúsági csapatában 1970-ben az álló sorban balról az első játékos (forrás: Regős László: Tatabányai futballtörténelem)
Tehetségére hamar felfigyeltek.
Az ifiválogatott kapusaként 1972-ben...
Többször is szerepelt a korosztályos válogatottakban.
...és öklöz az utánpótlás válogatott kapusaként 1974-ben
Első NB I-es mérkőzésére 1973. áprilisában került sor, és már abban az évben tagja volt a Közép-európai Kupát (KK) nyert tatabányai csapatnak. Sőt, ha már így belejöttek, a következő évben is megnyerték a KK-t!
Az 1974-es KK-győztes csapatképen a második K betűben a függőleges oszlopban fentről a második, a másik két kapus, Kiss Imre és Csepecz János között
Két remek szezont töltött el a Tatabánya csapatában.
1975-ben, a Képes Sport teremlabdarúgó tornáján...
Ezalatt 27 bajnoki mérkőzésen lépett pályára.
...és egy bajnoki találkozón
A jó teljesítményének hamar meglett az eredménye, 1976-ban a Ferencvároshoz igazolhatott egy érdekes hármas csere keretében. Az újpesti Juhász Péter ment Tatabányára, ő a Fradiba, míg a Ferencváros Viczkó Tamást adta a Megyeri útra.
A bronzérmes csapatban az alsó sorban, Nyilasi Tibor és Hajdú József között
Érdekes helyzet volt. A Fradi próbálta a kiöregedőfélben lévő Hajdú József utódját megtalálni. Remek lehetőség, Kollár Józseffel vetekedhettek volna az egyes számú mezért. Csakhogy Dombai az 1976/77-es szezonból 8 hónapot a seregben töltött el, így is 6 bajnoki mérkőzés jutott neki. A szezon után bajnoki bronzérmesnek és Magyar Kupa (MNK) döntősnek mondhatta magát. A következő szezon úgy is indulhatott volna, hogy az ő nevével kezdődik a Fradi összeállítása, de a nyáron, egy Barcelona elleni, nemzetközi torna mérkőzés döntőjében (az elődöntőben a Benficát verték, úgy hogy a hosszabbításban tizenegyest fogott) olyan súlyosan megsérült, hogy vállműtétét követően egy évet ki kellett hagynia. És addigra Zsiborás Gábor hosszú időre megoldotta a Ferencváros kapuskérdését.
Fazekassal csatázik egy Újpesti Dózsa-Ferencváros (2:1) mérkőzésen
1978-ban visszakerült Tatabányára, ahol részese lehetett a csapat legsikeresebb korszakának.
1978/79-ben visszatértekor. Talán sosem volt és soha többé nem lesz ilyen a magyar NB I. történetében, hogy három válogatott szintű kapus legyen egy csapat játékoskeretében
Tizenegy újabb tatabányai szezon következett.
Egy bátor kivetődés 1980-ból
Ezalatt 105 bajnoki mérkőzésen léphetett pályára.
1984-ben
A termés két-két bajnoki ezüst és bronz, illetve Magyar Kupa (MNK) ezüstérem.
Az 1981-es ezüstérmes csapatban
Aktív pályafutását 1990-ben fejezte be.
Pályafutásának vége felé
Később többször is, és hosszabb időn keresztül volt a bányászcsapat kapusedzője.
A Tatabánya kapusedzőjeként az alsó sor közepén
Manapság is foglalkozik fiatal kapustehetségek felfedezésével és tudása átadásával.
Jobbról a harmadik, egy kapustehetségeknek szervezett edzőtábor mesterei közül. A kép egyik érdekessége, hogy a bal szélen álló úriember a fia, szintén Dombai Andrásnak hívják és szintén védett az NB I-ben. A másik érdekesség a balról második úriember, Hegedűs Péter, aki szintén ma ünnepli születésnapját
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Tököm Állat 2024.11.25. 05:45:06
maribor_ 2024.11.25. 13:40:51
maribor_ 2024.11.25. 13:42:58
Ajánlott bejegyzések: